Basketball Vereniging Leiderdorp

Nieuwsartikel

zondag 13 maart 2005

meisjes bolwerk ten onder in derby

Met nog twee seconden te gaan, nam coach Ton Kallenberg een time out. Er werd afgesproken om Birgitte Neuteboom in een out-of-bounce vrij te spelen. De opdracht werd prima uitgevoerd. Birgitte werd door drie spelers van Grasshoppers besprongen, en het schot miste. De scheidsrechters letten bewust even niet op, waardoor het bolwerkteam verloor: 63-62.

Een gehavend meiden bolwerkteam verloor afgelopen zaterdag met een miniem verschil van Grasshoppers. Miranda Righarts (geblesseerd uit de wedstrijd tegen MSV), Renske Kallenberg (ziek), Willemijn Kallenberg (wedstrijd) en Ilva Knaap ontbraken. De Katwijksen waren daarmee dit keer het meest gelukkige team, niet in het minst doordat zij (onbewust) ook de medewerking kregen van de scheidsrechters Hoogendoorn en Van Dijk. Immers beiden maakten bepaald geen sterke indruk en wekten ook niet de indruk sterk betrokken te zijn bij de wedstrijd. Voor aanvang wilden zij zelfs niet met de wedstrijd starten omdat de voorafgaande wedstrijd van de kadetten van Grasshoppers te veel zou zijn uitgelopen. Het verzoek van de scheidsrechters aan de coaches voor aanvang van de wedstrijd was dan ook om “de speelsters opdracht te geven niet te veel persoonlijke fouten te laten maken” (...) Na afloop van de wedstrijd bleek hun werkelijke reden: zij moesten allebei nog een ‘eigen’ wedstrijd spelen. In de wedstrijd lieten zij dan ook veel doorgaan. Waar in sommige wedstrijden veel elk lichamelijk contact wordt gefloten, daar werd nu erg veel ‘weg gewuifd’, met als resultaat dat er maar ongeveer 20 persoonlijke fouten in de gehele wedstrijd vielen. Kortom: ook door gewoon niet te fluiten drukten zij een stempel op de wedstrijd. Een duidelijke onvoldoende voor de rayonscheidsrechters!

Het verlies van het bolwerkteam lag echter niet (alleen) daarin. Eigenlijk hadden de meiden het niet zover moeten laten komen, want zaterdag waren zij eigenlijk de betere ploeg. Na een zwakke start (9-2) van het bolwerkteam, was het eerst Linda Boschman en later Patience Dimandja dat BVL weer op voorspring bracht: 14-16 na de eerste periode. In de tweede periode speelde BVL zelfs gewoon sterk. De verdediging stond prima opgesteld, waardoor Grasshoppers geen mogelijkheid zag om inside tot scores te komen. Aan de andere kant bleek het regelmatig mogelijk om juist wel de weg naar de basket te vinden, waardoor de voorsprong groeide tot 24-33 bij rust.
In de derde periode startte het bolwerkteam opnieuw ronduit slecht. Slap en ongecontroleerd spel bracht Grasshoppers binnen 5 minuten voor het eerst in de wedstrijd aan de leiding: 36-35. BVL herstelde zich wel tot een 38-41 voorsprong in de laatste minuut, toen opeens scheidsrechter Van Dijk een wel heel vreemde technische fout uitdeelde, namelijk voor een vermeende zone verdediging van Birgitte Neuteboom. Hoewel zij hiervoor wel een keer eerder had gewaarschuwd, was het moment van de ‘call’ wel uiterst dubieus (Birgitte stond namelijk op een prima help side positie), maar daarnaast bleek overduidelijk dat de scheidsrechter ook in basketbaltechnische zin niet in staat was de diverse vormen van man-to-man verdediging te onderscheiden. Zij ging er kennelijk vanuit dat de gehele wereld een ball side-help side defense speelt. Grasshoppers benutte de twee vrije worpen en scoorde uit de daarop volgende aanval, waardoor zij met een 42-41 voorsprong de laatste periode in gingen.

In de laatste periode bleven de beiden ploegen continu dicht bij elkaar. Aanvankelijk nam BVL een voorsprong door scores van Birgitte Neuteboom (46-52), maar tot 58-58 ging het gelijk op. Door twee passfouten bij BVL kwam Grasshoppers op 62-58 en in de laatste minuut kwam BVL weer terug tot 63-62 en balbezit. In de laatste 15 seconden van de wedstrijd kwam het bolwerkteam tot maar liefst 6 schotpogingen die zelfs van onder de basket niet ‘vielen’ en zelfs met twee seconden te spelen kreeg BVL nog een scoremogelijkheid, maar toen keken de scheidsrechters even de andere kant op...
Scores: Birgitte Neuteboom (17), Patience Dimandja (12), Linda Boschman (11), Nicole Hoogeveen (10), Zoe Schellingerhout (6), Steffie Kreffer (4), Maaike Klompmaker (2), Lara Moerer en Naomi Maria (0).


Advertentie:

Reacties op dit nieuwsbericht:

mijntjuh op zondag 13 maart 2005
heej......
hebben we verloren....
tssssssssssssssssss............
1 punt we hadden gewoon moeten winnen!!
tssssssssssss..........
lag het aan de scheids of aan ons??
was er self nie bij.
misschien is dat het wel
nee hoor.
maar ik heb gehoord dat het voor de rest wel goed ging.
maar laatste 15 seconden en dean 6 x mis.
dat is best wel een klein beetje heel erg zwak.
3 x randje bukket en 2 x onder de bucket.
tsssssssssssss.............en nog veraf nou tsssssssssss.
maar ik heb vertrouwens in ons team
nou kuzzzzzz.
mijntjuh

nicole op zondag 13 maart 2005
nou meiden ik vind dat we goed gespeeld hebben, maar als we de volgende keer ook in de slot fase rustig blijven spelen winnen we zeker, want nu gooide we de bal aan het eind zinloos weg, en birgitte je weet het he, niet meer in je eentje zone gaan staan . we hebben de laatste tijd niet echt geluk gehad met de scheidsrechters maar ja

Miranda op zondag 13 maart 2005
jammer dat er verloren is... volgende keer gaan we cker wel winnen...
het was een leuke wedstrijd om naar te kijken hoor, goed gedaan

Birgitte op zondag 13 maart 2005
Hoebedoel je een kut wedstr!! De scheidsen wilde gwoon geen fouten zien en ik stond telkens in mijn eentje zone vink wel knap.. wat nog leuker was dat die coach van grasshoppers t ook telkens riep en die Techniesche fout sloeg nergens op toen ik ging vragen wat er was kon ze t nog geen eens uit leggen !! En in de laatste sec tjah,, waren gwoon vermoeid (Vooral ikkuh) We moeten nog veel meer samen spelen vind ik..Toch gaat onze verdediging steeds beter!! En nicole we hebben ckr geen geluk met de scheidsen maarjah we moeten gewoon doorgaan als team vind ik ook dat we steeds beter worden hadden eerst verloren met 29 punte nu maar met 1 En zij waren helemaal compleet en wij niej...!! Toch vind ik dat wij hebben gewonnuh

Renske op zondag 13 maart 2005
VAAAAG...
Ze moeten eght serieus is een x wat gaan doen aan die scheidse want k heb dr nu dus eght gnoeg van.
Jammer dat we verloren hebben maar dan meoten we volgende x maar winnen en beter is iedereen er dan wel weer bij

Birgitte op zondag 13 maart 2005
Tegen Msv Zijn : Ik , Linda , Miranda, Nicole en Naomi er niet bij word leuke wedstr tegen Msv

pff we hadden kunnen winnen mss als ik die vrijeworpen had gekrege

mijntjuh op zondag 13 maart 2005
heejjj...
hej beer je moet juh self als laatst seggen
geef nie hoor
jah nou we winnen gewoon nog wel iets een keer
kuzzzzzzz

mijntjuh op zondag 13 maart 2005
trouwens
willen jullie ff reactie geven op het stukje van mini,s
hahahhahahahahhahahahhhahahaha

Karin op zondag 13 maart 2005
wij waren dan wel compleet,, maar ik en marlies hadden daarvoor ook al zware game gehad,, ingrid was de hele week ziek geweest,,en dit was meke der 1ste game-->gebroken neus,, kvind het trouwens wel knap, dat we de hele game bij konden blijve en zelfs konden winne,, --> zone enzo..

mijntjuh op zondag 13 maart 2005
nou karin wij speelden geen zone!!!

love op zondag 13 maart 2005
het is sow srry

patience op zondag 13 maart 2005
neeeej wij speelde ceker geen zone het was gewoon onze helpside dat goed stond en jah als je verdedeger stil staat ga je naartuurlijk niet lopen te verdedigen he

Renske op zondag 13 maart 2005
tjah...sommige mensen hebben daar andere ideen over

love op zondag 13 maart 2005
idd

Miranda op zondag 13 maart 2005
klaar over scheidsrechters daar doe je nu toch nix aan. het was een leuke wedstrijd tussen 2 leuke en (meestal ) ook goeie teams.

Zoebas heeft net trouwens gewonnen van MSV, gelukkig. Haat dat team nu :@

nicole op maandag 14 maart 2005
ik vind ook dat die wedstrijden tegen grasshoppers altijd leuk zijn, want we spelen een beetje op de zelfde manier en het meestal wel spannend, behalve dan die vorige keer thuis, maar toen speelde we we heel slecht. en vorig seizoen was het ook elke keer spannend en toen wonnen wij elke keer net aan en nu zij. dus ik heb al zin in de volgende wedstrijd tegen hun, als grasshoppers en wij dan compleet zijn en niet al uitgeput wordt het vast een hele leuke wedstrijd

steffie op maandag 14 maart 2005
Nou nou....
de scheidsen zitten tegenwoordig nite mee..
1 punt daar word ik zo boos om :@ #@!@#%$^
maarja we hebben nog een kans w8 maar als we vanaf het begin goed spelen winnen we !!
enne .. tegen MSV .. dat word lastig als borgitte linda en nicole en miranda niet meespelen.


patience op maandag 14 maart 2005
ahahaahahhahahahaha stef borgitte hahahahahahahaah

maaikie op maandag 14 maart 2005
heej meiden ik vind dat we vet goed gespeeld hebbe!! het lijkt wel of ze ons altijd expres alle scheidsen tegen geven !! maja volgemnde week wordt het egt heel zwaar met maar zo weinig haha maar laten we het positief houden .. we gaan gewoon winne

Renske op maandag 14 maart 2005
Met wie ga jij meej spelen dan??

Miranda op maandag 14 maart 2005
...niet zo negatief over de game tegen MSV, verliezen staat gewoon niet in ons woordenboek vanaf nu!

Birgitte op maandag 14 maart 2005
Borgitte die heb ik nog nooit gehoord,,
K heb er ook vertrouwen in enne mss zijn lin , nicole , naoom EN IK optijd je weet maar nooit... Moeten we nog een x tegen grasshoppers!? dan word t dnk wel weer spannend heb er al zin in

pff wat ik nog niet begrijp ik dat scheids niet zag dat ik door 3 man naar beneden werd getrokken viel ook niet klein beetje op!! Bij vorig wedstr was dat ookal keer gebeurd

nicole op maandag 14 maart 2005
maar birgitte, misschien doen we tegen grasshoppers ook niet mee omdat we dan ook tegen binnenland moeten

miranda op maandag 14 maart 2005
jullie moeten er gewoon zijn

Renske op dinsdag 15 maart 2005
vind wel vaag als we met sowh weinig zijn dat jullie eght alle 4 meej moeten...

Birgitte op dinsdag 15 maart 2005
Lkkr boeiend,, Junioren is een echte competitie en bolwerk zijn wel toch al geplaatst voor de play offs.. maar we zullen zien ,,

patience op dinsdag 15 maart 2005
wie doen er allemaal mee met die play offs dan want als alleen de aspiranten mee doet van ons team dan word het een beetje moeilijk niet beledigend voor de andere hoor;: maar grasshoppers en amazone die hebben geen enkle iemand in de team die geen aspirant is dus dat word moeilijk!!!!!!!!!!


Renske op dinsdag 15 maart 2005
Iedereen doet mee aan de playoffs maar als we sowh spelen zoals we nu spelen heb dat gloof weinig nut..

patience op dinsdag 15 maart 2005
oke beter

Birgitte op dinsdag 15 maart 2005
we doen volgens mij oowk met aspr meej

Renske op woensdag 16 maart 2005
Dat wil k eght wel zien geloof ik...of juist niet...

mijntjuh op woensdag 16 maart 2005
heej...
beer je moer er wel bij sijn hoor.
sal je missen.
nee hoor maar denk wel dat het verschil maakt

Birgitt op woensdag 16 maart 2005
Owh toch wel of ik mee doe of niet (A) gehehe... Mss ben k er wel !???

mijntjuh op donderdag 17 maart 2005
heej....

nicole, linda, naomi en beer.
jullie moeten mee doen.
ik dnk namelijk dat het een behoorlijk veschil maakt.
nou en anders suc6 bij de junioren.
doeg

mijntjuh

steffie op donderdag 17 maart 2005
oohw ja srry (borgitte - birgitte)
enne Renske ?

Renske op 15-3-2005
Iedereen doet mee aan de playoffs maar als we sowh spelen zoals we nu spelen heb dat gloof weinig nut..

We spelen toch helemaal niet slecht??
mischien alleen in het begin van de wedstrijden, maar over het algemeen.
Renske op donderdag 17 maart 2005
Zullen we dan van het algemeen gelijk de hele wedstrijd maken
Ik krijg mrge uitslagen en dan zal t afwachten zijn hoe k me voel maar k kom wel hoor..en zal wel proberen te spelen

Lara!! op zaterdag 19 maart 2005
Echt kuttt dat ik halverwege weg moestt!! Maar vanmiddag gaan we msv gewoon dik inmaken!! xxxx


0
1
2
3
4
5
6
7