Basketball Vereniging Leiderdorp

Nieuwsartikel

zondag 10 februari 2008

Waar zijn de scheidsrechters?

Zaterdag stond de wedstrijd BVL JU18 – Waddinxveen Flyers gepland. De teams staan klaar voor de sprongbal, tafel is bezet maar…. Waar zijn de scheidsrechters?
Al weken hangt er een duidelijk schema op het prikbord in de hal. Al weken staan de zaaltaken op de website. Vorige week is de “Swisj” uitgedeeld, ook daar staan de zaaltaken in vermeld. Maar toch, … de scheidsen zijn er niet…. Wedstrijd 0 – 20 (en BVL een boete). Spelers voor niets naar de Bloemerdhal gekomen… niet alleen teleurgestelde gezichten, ook boze gezichten.
Dan, twee uur later de volgende wedstrijd. BVL HS1 – Jump 80. Tafel bezet, scheidsen aanwezig. Wedstrijd kan beginnen. We kijken in het veld… en… daar lopen twee spelers die de wedstrijd daarvoor bij JU18 hadden moeten fluiten. Hoe is het mogelijk? Getuigt dit van lef, arrogantie domheid of moeten we dit gewoon asociaal noemen. Heren schaam je!
Zo doen we dit niet bij BVL, ieder lid doet zijn zaaltaken!


Advertentie:

Reacties op dit nieuwsbericht:

Reinier Heruer op maandag 11 februari 2008
Hier een reactie op bovenstaande bericht. Voor de wedstrijd hebben de 2 heren nog gekeken op internet en toen was er geen vermelding van de bovengenoemde wedstrijd. Dit neemt niet weg dat zij het hadden moeten weten en beide baalden hiervan! Ze zijn hier op de dag zelf ook op aangesproken door meerdere personen. Er was dus duidelijk iets misgegaan en de gevolgen hiervan zijn zeer vervelend voor zowel het team van Leiderdorp en het team dat op bezoek kwam. Er is dus sprake van een misverstand en dit heeft dus niets te maken met de in de laatste regel genoemde zaken. Ik ga ervan uit dat dit niet meer gebeurd. Zoals beide mannen zelf ook al hebben aangegeven. Reinier Heruer Speler heren 1

Shirley Antes op maandag 11 februari 2008
Beste Reinier, ik wil graag even reageren op jouw reactie. Want helaas heb ik reeds meerdere malen zelf mogen/moeten tafelen bij wedstrijden omdat spelers van de Heren1 niet aanwezig waren. Het is dus geen incident zoals je lijkt aan te geven. Maar je gaat ervan uit dat het niet meer zal gebeuren, dus we wachten af. Met vriendelijke groeten.

Reinier Heruer op maandag 11 februari 2008
Beste Shirley, Wij hebben ook met regelmaat mensen moeten zoeken om een zaaltaak te vervullen tijdens onze wedstrijden. Dit is dus mijns inzien een probleem wat bij meerdere teams/personen van toepassing is. Bij mijn weten hebben wij alle gaten die er ontstonden door afwezigheid kunnen opvullen met jongens uit Heren 1. Mocht dit niet zo zijn dan is dit zeker een incident. Daarnaast wil ik erop wijzen dat er spelers zijn uit heren 1, waaronder ik zelf, die al meerdere malen een zaaltaak extra hebben gedaan omdat er iemand niet op is komen dagen bij 1 van de taken. Ik vind dat de focus nu heel erg op dit incident komt te liggen. En dat wij daardoor in een slecht daglicht komen te staan. De verwijtende toon in de berichtgeving laat ik verder achterwege. De desbetreffende heren zijn afgelopen zaterdag al aangesproken en alles is wat mij betreft daarmee af. Reinier Heruer

mark op maandag 11 februari 2008
lekker kinderachtig,, om dan als er niemand bij je eigen wedstrijd is, precies hetzelfde te doen bij anderen

Pieter Botman op maandag 11 februari 2008
Goedendag mensen. Even voor de duidelijkheid; het feit dat er twee van van onze spelers zaterdag niet aanwezig waren heeft niets te maken met eventuele wraakacties of zoiets. We zijn een nieuw team dit jaar maar hebben bijna allemaal heel lang bij BVL gespeeld in het verleden. Wij hebben het beste voor met de club. Wij doen met ons team ons best om aan alle zaaltaken te voldoen. Het zou wellicht helpen om de zaaltaken iets langer op de website te laten staan zodat je op de dag zelf nog even kan kijken of je een zaaltaak hebt. Dat is geen verwijt aan iemand maar het zou onder andere wel kunnen helpen om zoiets in de toekomst te voorkomen. Pieter Botman Heren 1/2

andere club op maandag 11 februari 2008
misschien een troost, dit gebeurd helaas ook wel eens bij onze vereniging, en ook met uit wedstrijden maken wij het helaas mee, dat er een noodoplossing gezocht moet worden om een wedstrijd toch te kunnen laten spelen..... wat niet wil zeggen dat dit kan gebeuren en dat spelers er niet op aangesproken moetn te worden om dit in de toekomst te voorkomen

Paul Broers op maandag 11 februari 2008
Beste allemaal en speciaal de kritische mensen van Heren 1. Misschien zijn er onder jullie die de vereniging een warm hart toe dragen en de vereniging uit de shit willen helpen bij het vervullen van het indelen van de zaaltaken,of andere taken, dan kan het misschien allemaal ruim van te voren kenbaar gemaakt worden. In mijn 33jarige basketballeven heb ik het nog nooit mee gemaakt dat een wedstrijd geen doorgang kon vinden omadt er geen scheidsrechters waren.

Ed de Kler op dinsdag 12 februari 2008
Om dan ook maar even een duit in het zakje te doen. Zoals velen het al zeiden en terecht is het een structureel probleem en om dan uitgerekend heren 1 aan te pakken gaat mij in ieder geval iets te ver zeker omdat die bij voorbaat al te boek staan als onvolwassen en weet ik wat nog meer want die mening is vaak genoeg geventileerd door een x-aantal mensen terwijl niemand daar om vraagt en we juist beter vooruit kunnen kijken. Zou beter zijn om wedstrijden te jureren en niet elkaar. Met z'n allen ff schouders eronder en hollen maar......

Reinier Heruer op dinsdag 12 februari 2008
Paul, Het misschien kun je in jou verhaal wel achterwege laten we zijn hier omdat wij al jaren bij BVL hebben gespeeld en dat graag wilen blijven doen. Dus het sarcastische misschien is geheel niet op zijn plaats. Ik heb zelf zowel bij uit als thuis wedstrijden meegemaakt dat een wedstrijd niet doorging. Dit is dus geen uniek iets. Wat ik al eerder probeerde te benadrukken maar waar volledig langs wordt gegaan is dat er meerdere spelers zijn (niet alleen heren 1) die regelmatig verzuimen. Het is een probleem van de club en niet van 1 specifiek team.

Paul Broers op dinsdag 12 februari 2008
Beste Reinier, mijn "misschien" is van algemene aard.Jij geeft er zelf een sarcastische lading!!Ligt hier missch... een schone taak voor jou?

Joris op dinsdag 12 februari 2008
Dit probleem is al zo oud als de club zelf. Ik coach twee teams van BVL en er gaat geen wedstrijd voorbij zonder dat tenminste een van de vier mensen met een zaaltaak bij mijn wedstrijd niet komt opdagen. Dat is ongelooflijk frustrerend. Het betreft hier echter niet uitsluitend of voornamelijk spelers van Heren 1 (en 2), want dan was de oorzaak van alle ellende makkelijk te traceren. Het komt bij bijna alle teams voor, helaas. Hopelijk lezen alle leden van BVL deze discussie en voelen zij die in gebreke zijn gebleven zich aangesproken. Want nu moet er telkens een beroep gedaan worden op mensen die al zoveel doen voor de club.

Loman op dinsdag 12 februari 2008
Jongens, jongens toch. Ik was met mijn U-10 zaterdag bij BV Voorburg. Geen zaalwacht, geen baskets tot vijf minuten voor aanvang, tot die tijd ook geen ballen en geen scheidsen. Een van onze ouders floot uiteindelijk. Daarbij waren er twee tafelaarsstertjes van elf die er niets van begrepen, de wedstrijd begon een kwartier te laat en zeker twee ongerechtigde, oudere spelers bij de tegenpartij zorgden samen voor onze dikke verliespartij. Kortom, het gaat nog best redelijk bij BVL.

-- op dinsdag 12 februari 2008
Ja, maar voorburg kan je niet als voorbeeld nemen xD

mo op dinsdag 12 februari 2008
Normaal gesproken zou zoiets niet als kritiek op de site worden gezet, maar het is deze keer gewoon lullig dat het desbetreffende team, JU18 meen ik, juist DAARDOOR verloren heeft. Verliezen is niet erg, maar op deze manier wel. Door dit verhaal wordt het bij iedereen (hopelijk) ineens weer duidelijk dat je teams kunt duperen. Het had zomaar een kampioenswedstrijd kunnen zijn...

Freelance BVL scheidsrechter (rayon op dinsdag 12 februari 2008
Een vervelende situatie die je met zijn allen moet proberen te zien voorkomen. Maar troost je.... dit probleem is niet uniek. Wekelijk sta ik in de zaal bij diverse verenigingen om te fluiten voor BVL in het Rayon. Telkens weer moet ik met stomme verbazing aanzien dat er geen tafel aanwezig is. De mensen van de verenigingen al daar kijken je soms aan of dat ze water zien branden als je vraagt om een 24seconden timer. Ga alsjeblieft geen vingertjes zitten wijzen naar bepaalde teams of mensen. Probeer zelf je steentje bij te dragen om dit soort problemen niet de bovenhand te laten krijgt. Cheers, Remco

Daan van der pennen op woensdag 13 februari 2008
Beste mensen, Om te beginnen kan ik niets anders zeggen dan dat deze hele discussie zeer kinderachtig is! Ik loop al heel wat jaren rond bij BVL en heb dit probleem al zo vaak meegemaakt... Ja, ook bij andere clubs. Wanneer ik in een dergelijke situatie belande met mijn team (heren 2) hebben wij dit altijd zelf opgelost door dan bv. onze eigen wedstrijd te fluiten. Nooit, maar dan ook nooit hebben wij hier een probleem van gemaakt of met verwijten gaan strooien! Wat ik belangrijker vind, en wat nu in mijn optiek weer naar voren komt, is het feit dat het "club gevoel" ver te zoeken is! Dit lijkt mij een groter probleem! Helaas kan ik op zo'n moment niet anders dan weemoedig terug denken aan de tijden in op dreef... Toen er nog loyaliteit naar elkaar en de club bestond ipv het isolement/vervreemding waarin de teams (vooral de heren teams) zich nu bevinden. En met discussies als deze verder worden gedwongen. Het is niet fijn, en al helemaal niet motiverend om voor een club met zo'n negatieve insteek ook maar enige vorm van verplichtingen (bv. zaaltaken) uit te voeren! Hier ligt in mijn idee het probleem, en zou ik willen opteren om in het vervolg te stoppen met dergelijke discussies en een stap te maken naar "verbroedering"!

Bert K, op woensdag 13 februari 2008
Beste mensen, het mooie in de discussie is dat iedereen erkent dat leden taken hebben en met elkaar mogelijk moeten maken dat het spelletje gespeeld kan worden. Wat gebeurd is was een vervelend incident, excuses zijn gemaakt en aanvaard. De geschetste problematiek is niet uniek voor BVL, in veel verenigingen doen weinigen veel voor velen. Wij zijn als bestuur blij met betrokkenheid van leden, onlangs kregen we er twee jeugdtrainers bij, een echte opsteker! Laten we hopen dat dit incident oplevert dat meer leden zich actiever naar de club gaan opstellen. Al is het maar door -samen met je team- deel te nemen aan de activiteiten die worden georganiseerd.

Rob V. op zondag 17 februari 2008
Ik ben het volledig eens met Bert K. Ik schat in dat er minimaal 2 tot 3 wedstrijden gefloten zouden kunnen worden voor alle tijd die de mensen hebben genomen om kijken en te reageren op het nieuwsartikel "waar zijn de scheidsrechters?" op de BVL site.( wordt dus goed bezocht...) Dus mensen maak ook tijd vrij voor je vereniging om meer te doen dan alleen maar je eigen wedstrijd spelen! En laten we ervoor zorgen dat we een vereniging blijven en plezier hebben in onze sport. Want het is en blijft een MOOI SPEL!


0
1
2
3
4
5
6
7